به نام مهربانش

طرح درس مبانی کارآفرینی

جهت ارایه به دانشجویان دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه تهران بهار 1398

ارایه دهنده: سید علیرضا هاشمی نکو – www.nekoo.ir  

پل ارتباطی: 09358619685 – این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید, این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با عرض سلام خدمت دانشجویان گرامی، هدف این درس آشنایی شما با مبانی کارآفرینی و طراحی یک کسب و کار کارآفرینانه است. با توجه به بازار کار ایران و میل زیاد قشر جوان به خلاقیت، کارآفرینی یکی از روش های استراتژیک نیل به رشد اقتصادی و اجتماعی در کشور است.

وظایف ارایه دهنده: مشارکت در کلاس، مشاوره به دانشجویان، طراحی سوالات و حضور در امتحان.

 وظایف دانشجو: حضور به موقع و مشارکت در کلاس، فعالیت خارج از کلاس، حضور در امتحان.

موضوعات درسی: خودشناسی، روش تحقیق، مبانی کارآفرینی و تشخیص فرصت، خلاقیت، تیم سازی، مدل کسب و کار، طرح کسب و کار، تامین مالی و اکوسیستم کارآفرینی ایران، اخلاق کسب و کار، اصول بازاریابی، مدیریت استراتژیک.

نمره ها: نمره همه در بدو ورود به درس 20 است! عدم مشارکت در هر جلسه باعث کاهش حداکثر نیم نمره می شود، پاسخ های ضعیف در آزمون پایان ترم می تواند باعث کاهش 8 نمره و عملکرد پایین در پروژه نیز باعث کاهش تا 5 نمره گردد.

پروژه: هر فرد می تواند انتخاب کند که در یک پروژه تحقیقاتی فعالیت کند یا در یک کسب و کار. پروژه های تحقیقاتی به صورت فردی و در مورد کاوش کارآفرینی در متون یا آثار رشته ی خود می باشد. تدوین کسب و کار به صورت دو نفری و مشتمل بر شناسایی فرصت، تدوین و ارایه طرح کسب و کار می باشد.

مهارت های لازم: مدیریت زمان برای رسیدن به کلاس، توجه و درک مطالب، مطالعه و فهم عمیق مطالب، تفکر منطقی در امتحان، خلاقیت و شناخت فرصت، تدوین طرح کسب و کار، کارگروهی، توانایی مناسب در ارایه ی طرح کسب و کار، توانایی مرور متون و اجرای تحقیقات.

 معارفه و خودشناسی - 16 بهمن 1397

کارآفرینی و تشخیص فرصت - 30 بهمن 1397

به امید خدا !