به نام مهربانش

طرح درس اخلاق حرفه ای در مدیریت با رویکرد اسلامی

جهت ارایه به دانشجویان دانشکده مدیریت دانشگاه علامه طباطبایی (ره) بهار 1398

ارایه دهنده: سید علیرضا هاشمی نکو – www.nekoo.ir  

پل ارتباطی: 09358619685 – این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید, این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با عرض سلام خدمت دانشجویان گرامی، هدف این درس آشنایی شما با اخلاق حرفه ای و ترویج تحلیل با استفاده از آن در محیط های سازمانی و در نهایت به کارگیری آن می باشد.

وظایف ارایه دهنده: مشارکت در کلاس، مشاوره به دانشجویان، طراحی سوالات و حضور در امتحان.

 وظایف دانشجو: حضور به موقع و مشارکت در کلاس، فعالیت خارج از کلاس، حضور در امتحان.

موضوعات درسی: معارفه، معرفی اخلاق حرفه ای، مبانی عقلی و جهلی اخلاق، اصول کسب و کار اسلامی، اخلاق بازاریابی، خرید و فروش، منابع انسانی، مدیریت و تولید.

نمره ها: نمره همه در بدو ورود به درس 20 است! عدم مشارکت در هر جلسه باعث کاهش حداکثر نیم نمره می شود، پاسخ های ضعیف در آزمون پایان ترم می تواند باعث کاهش 10 نمره و عملکرد پایین در پروژه نیز باعث کاهش تا 4.5 نمره گردد.

پروژه: هر فرد دو تا از جنود عقل و در مقابل دو تا از جنود جهل را انتخاب کرده، آیات و روایات مرتبط را جمع آوری و یک تئوری در مورد آن ارایه می دهد و بوسیله آن تئوری، نمونه هایی از مشاهدات خود از کسب و کار را تحلیل می نماید.

کار مثبتی: عارضه یابی کسب و کار و تولید محتوا در بستر وب (وبلاگ) می توانید با ذکر یک مشاهده از فضا کسب و کار و اجتماعی، ریشه یابی آن با روش vft و بررسی آن از منظر اخلاق حرفه ای و ارایه پیشنهاد اصلاحی برای آن تا پایان ترم از 0.5 نمره مثبتی بهره مند شوید.

 اسلایدهای معارفه - 28 بهمن 1397

معرفی اخلاق حرفه ای - 5 اسفند1397

جنود عقل و جهل - ریشه اخلاق اسلامی - 12 اسفند 1397

آشنایی با روش تحقیق کیفی - 19 اسفند 1397

به امید خدا !