به نام مهربانش

طرح درس مبانی فناوری اطلاعات

جهت ارایه به دانشجویان دانشکده مهندسی برق و کامپیوتر دانشگاه تهران بهار 1398

ارایه دهنده: سید علیرضا هاشمی نکو – www.nekoo.ir  

پل ارتباطی: 09358619685 – این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید, این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

با عرض سلام خدمت دانشجویان گرامی، هدف این درس آشنایی شما با مبانی فناوری اطلاعات می باشد، آشنایی در زمینه تعریف فاوا، حیطه های کاربردی و تحقیقاتی، استانداردهای کاری و اخلاق کسب و کار.

وظایف ارایه دهنده: مشارکت در کلاس، مشاوره به دانشجویان، طراحی سوالات و حضور در امتحانات.

 وظایف دانشجو: حضور به موقع و مشارکت در کلاس، فعالیت خارج از کلاس، حضور در امتحانات.

موضوعات درسی: خودشناسی، معرفی علم فاوا، روش تحقیق، الزامات کارکنان فاوا، اخلاق و قوانین فاوا، کاربردهای فاوا در آموزش، دولت، تجارت و سازمان ها.

نمره ها: نمره همه در بدو ورود به درس 20 است! عدم مشارکت در هر جلسه باعث کاهش حداکثر 0.25 نمره می شود، پاسخ های ضعیف در آزمون میان ترم و پایان ترم می تواند باعث کاهش 4 و 6 نمره و عملکرد پایین در پروژه نیز باعث کاهش تا 4 نمره گردد. آزمون ها به صورت غیر حذفی از سوالات پایان اسلایدها طراحی می شود.

پروژه: هر فرد با توجه به علاقه و دسترسی خود به بخش دولتی یا خصوصی باید راه حل فناوری اطلاعات موجود در یک کسب و کار یا سازمان را مورد بررسی قرار دهد و پیشنهادهای خود را برای بهبود آن با توجه به نظرات ذینفعان ارایه نماید، مطالعه تطبیقی با نمونه های دیگر داخلی یا خارجی، کدگذاری نظرات ذینفعان و تحلیل swot و همچنین تحلیل نقش تکنولوژی در سازمان به همراه استفاده از آخرین خروجی های پژوهشی محققین داخلی و خارجی، بخش های پروژه را تشکیل می دهند. انتشار گزارش پروژه در اینترنت برای دانشجویان الزامیست و انتشار آن در سایت شخصی نمره مثبتی دارد.

معارفه - 5 اسفند 1397

فناوری - 7 اسفند 1397

اطلاعات - 12 اسفند 1397

فناوری اطلاعات - 14 اسفند 1397

تحقیقات فاوا و مشخص کردن پروژه ها - 19 و 21 اسفند 1397

به امید خدا !